100 let školy na Křenové

Základní škola a mateřská škola v Brně na Křenové ulici slaví tento měsíc 100 let od svého vzniku. Taková oslava je vzácnou příležitostí nejen k tomu zavzpomínat na historii, ale také na spoustu zážitků a chvil v této krásné secesní budově prožitých. Nebudeme však pouze vzpomínat. V rámci oslav byla připravena celá řada akcí, které již úspěšně proběhly. Ať to byl turnaj v kopané mezi třemi základními školami, setkání ke Dni učitelů, kterého se zúčastnili nejen současní ale i bývalí učitelé školy nebo tradiční červnový Jarmark na školním hřišti. Činnost školy je doplňována mnohými inovačními projekty, v současnosti je to projekt v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost s názvem Amen sikhľuvas pre dživipen (Učíme se pro život), který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Hlavní program oslav je připraven na pátek 24. září 2010, tedy přesně ten den, kdy škola před 100 lety vznikla. Zveme Vás všechny – bývalé zaměstnance, absolventy, rodiče a širokou veřejnost, přijďte se k nám podívat. V průběhu dne od 14,00 až do 17,00 hodin budou probíhat kulturní vystoupení žáků a příznivců školy v budově a nejbližším okolí, odhalíme novou pamětní desku, budete si moci prohlédnout stoletou školičku a mnoho dalších zajímavostí, které budou připraveny. Přijďte se podívat na „Křenku“, těšíme se na Vás.

Připravil: Mgr. Petr Kapounek