Školní družina :: akce v roce 2009 - 2010

Turnaj v hokeji

Superstar Tak jsme se konečně dočkali vytouženého turnaje. Hráli jsme ho sice s hokejkami z florbalu, ale my jsme si ho nazvali hokejovým turnajem. Bohužel, nás bylo trochu méně, ale do tří družstev jsme se rozdělili a začali hrát. Hráli jsme s velkým nadšením. Párkrát se nám „povedl faul“, ale jinak jsme si výborně zahráli a pobavili se. Všichni jsme byli odměněni medailemi a diplomy. Také byl vyhlášen nejlepší hráč, střelec a brankář - dostali poháry. Už se těšíme na příští rok až si zahrajeme další turnaj !!!
Nejlepší hráč – Richard Tomáš
Nejlepší střelec – Petr Lacko
Nejlepší brankář – Kristýna Toufarová

Velká včelí tajemství

Superstar Tak jsme se 14. 4. 2010 vydali opět na výukový program do Ekocentra. Těšili jsme se, co nás čeká. Povídali jsme si o včelkách, učili jsme se pojmenovat jejich části těla. Docela nám to šlo, jen počítání noh nám dělalo trošku problém, pořád jsme se nemohli dopočítat! Nakonec jsme to ale zvládli a mohli jsme si včelku nakreslit. Také jsme si na včelky zahráli, když jsme sbírali pyl do úlu. Seznámili jsme se dokonce i s úlem, který někdo z nás, takhle blízko, viděl poprvé. Nakonec jsme si vyrobili svíčku, která nádherně voněla medem.

Sportovní olympiáda

Superstar Letos jsme se poprvé zúčastnili Sportovní olympiády školních družin. Disciplíny – běh na 50 m, hod kriketovým míčkem a skok do písku. Nejdříve jsme si udělali školní kolo v naší školní družině.
Vítězové školního kola:

I. Kategorie: Kristýna Toufarová (2. třída)
Richard Tomáš (1. třída)
II. Kategorie: Michaela Gažiová (4. třída)
Nikolas Tomáš (4. třída)

14. 4. 2010 jsme soutěžili v obvodním kole na ZŠ Pavlovská. I když jsme nakonec nezískali žádnou cenu, byli jsme nadšeni a dopoledne jsme si užili. Moc se těšíme na příští rok.

Čarodějnický rej

Superstar Rozhodli jsme se, že si 30. dubna „čarodějnice“ pořádně užijeme. Nejdříve jsme si vyrobili klobouky čarodějnic. Potom jsme se oblékli jako čarodějnice. Bohužel ne všichni si oblečení donesli. Naštěstí máme ale v družině nějaké oblečky, tak jsme popouštěli uzdu své fantazie a oblékali jsme se, malovali, až z nás byly pořádné čarodějnice. Také jsme soutěžili o nejúžasnější čarodějnici, kterou jednoznačně získala Kristýna Toufarová z 2. třídy. Pouštěli jsme si písničky a tancovali o nejlepšího tanečníka, kterým se stal Gino Holub ze 4. třídy. Moc se nám to líbilo, už se těšíme na další slet čarodějnic.

Hudební rok - léto

Superstar 26. dubna jsme se zúčastnili výukového programu – Hudební rok – Léto. Tentokrát přišla paní lektorka za námi do školní družiny. Seznámili jsme se se skřítkem Vítkem. Povídali jsme si o ročních obdobích, zkoušeli jsme si předvádět teplo a zimu. Zpívali jsme písničky, hráli různé hry o zvířátkách. Nakonec jsme si s naší paní vychovatelkou zkusili vyrobit skřítka Vítka.

Obvodní kolo ŠD Superstar

Superstar Tak nastal den „D“ 14. 4. 2010 a my jsme se zúčastnili obvodního kola ŠD Superstar na ZŠ Arménská. Byli jsme ve skvělé náladě, připraveni ukázat své pěvecké dovednosti. Náladu nám nezkazilo ani deštivé počasí. Zpěv jsme zvládli skvěle, paní vychovatelka nás pochválila i za pěkné chování. S netrpělivostí jsme očekávali výsledky. Nakonec jsme se dočkali i umístění:
1. kategorie ( 1. a 2. třída ): 3. místo - Petr Lacko
Příští rok se určitě zúčastníme znovu, třeba se nám opět podaří dosáhnout ocenění.

Několik fotografií z akce zde!

Loučení s Moranou aneb Velikonoce

Děti s Moranou 30. 3. 2010 jsme navštívili Ekocentrum s velikonočním programem. Nejdříve jsme se seznámili se slečnou Péťou, která nám vykládala zajímavosti z tradic Velikonoc, o Moraně, kterou nikdo z nás neznal. Hádali jsme podle stužek, které barvy jsou zimní – ty jsme pokládali na Moranu, a které barvy byly jarní, s těmi jsme ovazovali pomlázku. Naučili jsme se také básničku, kterou jsme říkali, když jsme vynášeli Moranu. S Moranou jsme hráli honičku, ale byli jsme velice bojácní, ještě než se nás Morana dotkla, byli jsme „fuč“. Naučili jsme se názvy velikonočních dnů a dokonce hledali sladký poklad, který nám moc chutnal. Nakonec jsme si vyrobili ze slámy velikonoční vajíčko.

Školní kolo Superstar

Superstar Protože jsme se přihlásili do soutěže Superstar ŠD, tak jsme si 29. 3. 2010 udělali školní kolo. I když nemá každý hlas jako slavík, snažili jsme se zúčastnit téměř všichni. Postoupit mohli ale jenom 4 žáci, kterým přejeme mnoho zdaru v obvodním kole.
Vítězové :
I. kategorie ( 1. a 2. třída ) – Petr Lacko, Andrea Daňová
II. kategorie ( 3. a 4. třída ) – Gino Holub, Michaela Gažiová

První sníh

první sníh Hurá, je tu sníh! Hned, jak napadl první sníh, vyběhli jsme na zahradu stavět sněhuláky. Sice byli trošku umazaní hlínou, ale to nám vůbec nevadilo. Protože byl svátek Tří králů, vyrobili jsme si čepice, se kterými jsme pobíhali po zahradě. Doufáme, že nám sníh trochu vydrží a my si užijeme zimních radovánek.

Zapsala: Květoslava Adamová, vychovatelka ve ŠD

A už je tady zase Mikuláš!

Mikuláš v družině Uběhl rok a zase máme Mikuláše. Moc jsme se na něho těšili, ale protože jsme letos asi moc zlobili, hrozně jsme se báli čerta. Tak k nám nakonec přišel Mikuláš sám. Vyzkoušel nás z básniček, které jsme si nachystali. Někteří z nás přistupovali k Mikuláši velice opatrně, ale touha po sladké odměně strach překonala. Dokonce si někteří z nás vyzkoušeli i pytel, který měl Mikuláš od čerta zapůjčený. Nakonec jsme si zahráli „čertovské soutěže“ a chlubili se, jak jsme byli „odvážní“ před Mikulášem.

Podzim ve školní družině

Děti v družině Tak nám začal nový školní rok. Ve školní družině jsme dostali nové kulaté stoly, u kterých se nám báječně spolupracuje. Vyzkoušeli jsme si namalovat i sebe, což se nám náramně povedlo. Využívali jsme krásného podzimu na zahradě, kde jsme hráli různé hry, stavěli si v pískovišti a také stavěli zvířátka z kaštanů z našeho stromu.