Zajímavá návštěva

V listopadu 2009 se procházel po chodbách naší školy starší prošedivělý pán. V rukou držel větší list papíru a pořád vyhlížel z oken. Zeptali jsme se tedy kdo je a co ho k nám přivedlo. Během velké přestávky nám stačil na chodbě povědět, že se jmenuje Vladimír Ondráček, že přijel až z Německa a že hledá v naší škole místo, odkud maloval svůj obraz. Byl to pohled z okna třetího patra směrem k nádražnímu viaduktu a křižovatce Křenová-Koliště, který namaloval v roce 1958. Reprodukci tohoto obrazu nám ukázal a my jsme objevili stavby, které zde dnes už nestojí. Pan Ondráček nám prozradil, že by rád stejný pohled namaloval také v současnosti a když se mu to povede, tak že nám reprodukci své nové práce zašle.

Rozhodli jsme se uspořádat soutěž. Soutěžit budeme ve dvou kategoriích: A-žáci, B-dospělí. Nezapomeňte tedy uvést kategorii (A nebo B) a zpětný kontakt!

Soutěžní otázka:
Která stavba dnes na Křenové nestojí a na obrazu pana Ondráčka namalována je?

Připravil: Mgr. Petr Kapounek